МЕНИ
ПОЧЕТНА ВЕСТИ СПОРТ ПРОГРАМА ПРОГРАМА 5 + ЕМИСИИ СЕРИИ КОНТАКТ

ПОСЛЕДНИ НОВОСТИ

недела, 18 февруари 2018 во 15:43
img

Деновиве средба Ахмети - Мицковски
Се крчка средба меѓу лидерите на ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ Христијан Мицковски и Али Ахмети за реформските закони.

недела, 18 февруари 2018 во 15:16
img

Гаши избран за претседател на БЕСА на конгресот во Тетово
Африм Гаши е новиот претседател на движењето БЕСА, избран на денешниот конгрес што се одржа во Тетово.

недела, 18 февруари 2018 во 15:14
img

СДСМ: Времето на инертни институции заврши со заминувањето на ВМРО-ДПМНЕ од власт
Времето на инертни институции заврши со заминувањето на ВМРО-ДПМНЕ од власт, се расчистува случајот со малолетната жртва- соопштуваат од СДСМ.

недела, 18 февруари 2018 во 15:03
img

Во Прилеп меѓународен карневал „Прочка“
Над 1000 поединечни и групни маски на годинашниот меѓународен карневал прочка во Прилеп.

недела, 18 февруари 2018 во 15:00
img

50 илјади посетители и две илјади учесници на струмичкиот карневал
Волшепство од маски кое само се доживува.

недела, 18 февруари 2018 во 14:58
img

Фудбалер од Србија- Има одлични услови на терените и во хотелите во Охрид
Охрид развива спортски туризам. На терените на „Билјанини извори“ на зимски подготовки тренираат фудбалски тимови од земјава, но и од регионот Србија и Косово.

недела, 18 февруари 2018 во 14:51
img

Лозарите ги поздравуваат најавените мерки и олеснувања
Дополнителна поддршка за подигнување нови лозови насади, за обнова на сортите и старосната структура на лозјата , инвестиции за поставување капка по капка системи за наводнување, воведување на зелена нафта.

недела, 18 февруари 2018 во 14:42
img

Кирацовски: Пред нас е време на лична и општествена одговорност
Генералниот секретар на Социјалдемократскиот сојуз Александар Кирацовски во чест на празникот Велики поклади – Прочка, упати честитка до граѓаните како и до поглаварот на МПЦ-Охридска Архиепископија г.г. Стефан.

недела, 18 февруари 2018 во 14:41
img

Мицковски: Покајанието и простувањето се патот кон спасението и духовното обединување
Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски по повод денешниот празник Прочка испрати честитка до Поглаварот на Македонската Православна Црква – Охридска Архиепископија, Архиепископ Охридски и Македонски Г.Г. Стефан.

недела, 18 февруари 2018 во 14:39
img

Една од основите на христијанството е проштевањето
Какво е значењето на денешниот празник и која е неговата тежина во христијанската вера?

недела, 18 февруари 2018 во 14:37
img

Радев: Ќе си заминам од тука со најтопли чувства и со чувство на задолженост
Камбаните на Бигорскиот манастир вчера биеја за бугарскиот претседател Румен Радев како прв највисок странски државен претставник што го посетил манастирот уште од кога тој постои.

недела, 18 февруари 2018 во 14:32
img

Нацев: СДСМ со амнестијата пушти на улица 1000 криминалци
ВМРО-ДПМНЕ реагира на според нив зголемена стапка на криминал и дека тоа се должи на амнестијата спроведена од СДСМ со која како што велат илјада криминалци биле пуштени на улица.

недела, 18 февруари 2018 во 14:31
img

ВМРО-ДПМНЕ: Случајот со штитеничката заслужува разрешница и одговорност
ВМРО-ДПМНЕ и денеска со реакција за случајот со бремената малолетничка од домот ,, 25-ти Мај,,.

недела, 18 февруари 2018 во 14:30
img

Православните верници ја празнуваат,,Прочка,,
Простувајте за да ви биде простено, Прочка или Велики поклади е ден во христијанството, за меѓусебно простување меѓу верниците пред почетокот на Велигденскиот пост.

недела, 18 февруари 2018 во 14:28
img

То Вима: Ерга омнес и промена на Уставот - клуч за конечен договор
По средбата на шефовите на македонската и на грчката дипломатија, Никола Димитров и Никос Коѕијас во Виена, грчкиот весник „То Вима“ пишува дека постојат точки на поклопување на мислењата, но и позитивна клима.

1  2  3  4  5  6  7

КАТЕГОРИИ НА ВЕСТИ

КАНАЛ 5 Мобилна Верзија

Добредојдовте на веб страната на Канал 5 Телевизија, оптимизирана за приказ на мобилните уреди или Вашите таблет персонални компјутери.

КОНТАКТ ИНФОРМАЦИИ

Контактирајте не и дознајте ги информациите кои ви се потребни.

СТАНДАРДНА ВЕРЗИЈА