МЕНИ
ПОЧЕТНА ВЕСТИ СПОРТ ПРОГРАМА ПРОГРАМА 5 + ЕМИСИИ СЕРИИ КОНТАКТ

ПОСЛЕДНИ НОВОСТИ

недела, 18 февруари 2018 во 21:58
img

Исламската држава ја презеде одговорноста за нападот во Русија
Екстремистичката ИД ја презеде одговорноста за пукотницата во руската провинција Дагестан, во која беа убиени пет луѓе.

недела, 18 февруари 2018 во 21:07
img

Старец настрада во пожар во охридското село Песочан
Постаро машко лице настрада во пожар што попладнево ја зафатило куќата во кое лицето живеело само во охридското село Песочан.

недела, 18 февруари 2018 во 20:52
img

Тиквешани го истераа адетот со амкање јајце
Тиквешани денеска покрај барањето на прошка едни од други, го истераа и традиционалниот адет на амкање јајце кој го практикуваат на секоја Прочка. Во домот на семејството Милошевиќ од повеќенационалното село Корешница, демиркаписко, ни рекоа дека од дедовци на внуци се пренесува овој обичај на кој најмногу се радуваат децата.

недела, 18 февруари 2018 во 20:26
img

Гостите на прилепскиот карневал со повеќе награди
Најдобрата маска на прилепскиот меѓународен фестивал „Прочка 2018“ во Прилеп е маската на гостите учесници од Птуј Словенија, насловена „Коренти“, соопшти претседателот на жирито Хилда Црнеска, воедно претставник на здружението „Прилепски мечкари“.

недела, 18 февруари 2018 во 19:40
img

Некои од миомите не мора да се отстрануваат
Миомите не секогаш треба оперативно да се отстрануваат при желбата да се забремени.

недела, 18 февруари 2018 во 18:44
img

Можна ли е деблокада на Собранието?
Можно ли е деблокирање на реформските процеси, потребен ли е политички договор, можно ли е до лето да се реши прашањето за името.

недела, 18 февруари 2018 во 17:53
img

Анима Мунди - Да не се користат живи животни во маските на карневалите
Живиот штрк искористен во маска на карневалот во Струмица ги покрена на реакција од здружението за заштита на животните Анима Мунди.

недела, 18 февруари 2018 во 17:42
img

Петмина загинати во пукотница на југот на Русија (видео)
Пет лица загинаа, а пет се ранети, во пукотницата во Кизлјар во Дагестан во јужна Русија, соопшти Министерството за здравје на Дагестан.

недела, 18 февруари 2018 во 17:35
img

Интимно со Емили Ратајковски (видео)
Појавувањето на Емили Ратајковски во долна облека долго време не е ништо ново, но секогаш е интригантно.

недела, 18 февруари 2018 во 16:54
img

Трамп: “Плачат“ од смеа во Москва, опамети се Америко!
Претседателот на САД Доналд Трамп во серијата твитови ја критикуваше истрагата за можното руско мешање во американските претседателски избори 2016 година.

недела, 18 февруари 2018 во 16:48
img

Се огласи и Анџелина: Да тие цело време комуницираат
Дури и во моментот додека ја примаше ASC наградата за значителен придонес во филмот, филмската индустрија, за подигнување разни социјални и општествено одговорни теми, холивудската актерка не можеше, а да не спомене дека нејзиниот поранешен сопруг и претходно се слушал со неговата поранешна.

недела, 18 февруари 2018 во 16:36
img

Источна Европа го достигнала својот економски врв?
Економскиот раст во источниот дел на Европската унија можеби достигнал врв во последниот квартал, откако покачувањето на платите создаде зголемена побарувачка и зголемување на нарачките од основниот пазар за извоз на регионот – еврозоната, пишува „Bloomberg“.

недела, 18 февруари 2018 во 16:20
img

Макрон ја губи популарноста поради реформите во јавната управа
Францускиот претседател Емануел Макрон ја губи популарноста, јавува „АФП“.

недела, 18 февруари 2018 во 16:04
img

Дијалогот меѓу Белград и Приштина продолжува на 26 февруари
По 14-месечна пауза, техничките разговори меѓу Белград и Приштина ќе продолжат во Брисел на 26 февруари, објави денеска српскиот јавниот сервис РТС.

недела, 18 февруари 2018 во 15:44
img

Џафери присуствуваше на одбележувањето на 10-годишнината од независноста на Косово
Претседателот на Собрание на Република Македонија, Талат Џафери денеска присуствуваше на одбележувањето на 10-годишнината од независноста на Косово.

1  2  3  4  5  6  7

КАТЕГОРИИ НА ВЕСТИ

КАНАЛ 5 Мобилна Верзија

Добредојдовте на веб страната на Канал 5 Телевизија, оптимизирана за приказ на мобилните уреди или Вашите таблет персонални компјутери.

КОНТАКТ ИНФОРМАЦИИ

Контактирајте не и дознајте ги информациите кои ви се потребни.

СТАНДАРДНА ВЕРЗИЈА