МЕНИ
ПОЧЕТНА ВЕСТИ СПОРТ ПРОГРАМА ПРОГРАМА 5 + ЕМИСИИ СЕРИИ КОНТАКТ

ПОСЛЕДНИ НОВОСТИ

сабота, 21 октомври 2017 во 19:12
img

Како да се мотивираат младите пронаоѓачи?
Во Македонија има потенцијал за млади иноватори, но ретко кој ги финансира, смета претседателот на асоцијацијата.

сабота, 21 октомври 2017 во 18:31
img

Нема подолги задржувања на граничните премини
На граничните премини попладнево нема подолги задржувања за влез и за излез од државата. Нема чекања ниту кај Деве Баир на македонско-грчката граница каде претпладнево поради зголемена фреквенција на возила, се чекаше до 60 минути, соопшти АМСМ.

сабота, 21 октомври 2017 во 17:49
img

Стојанче Стоилов ги поддржа активностите на кампањата „Јас внимавам“
Со поддршка на последната активност, ракометарот и репрезентативец Стојанче Стоилов се приклучи кон кампањата Јас внимавам чија цел е подигнување на свеста за потребата од поголема безбедност во сообраќајот.

сабота, 21 октомври 2017 во 17:43
img

Изетбеговиќ: Европа не е само за христијаните
Европа не им припаѓа само на христијаните. Христијанството дошло во Европа неколку векови пред Исламот, и тоа од исто место, изјави Бакир Изетбеговиќ, член на претседателството на Босна, на трибина за екстремизмот и исламофобијата одржана денеска во Сараево, јави новинската агенција Танјуг.

сабота, 21 октомври 2017 во 17:38
img

Независниот полициски синдикат бара подобри услови за работа во станицата во Стење
Независниот полициски синдикат (НПС) на денешната прес-конференција побара од МВР да обезбеди средства за подобрување на условите за работа во полициската станица за гранична контрола во Стење каде, според нив, не е инвестирано од отворањето на станицата во 1992 година.

сабота, 21 октомври 2017 во 17:31
img

ДОМ бара итно затворање на рудникот Казандол
ДОМ бара итно затворање на рудникот Казандол од страна на владата, поради прекршување на договорот за концесија и прекршување на процедурата за нејзино добивање во повеќе сегменти.

сабота, 21 октомври 2017 во 16:56
img

Хуманите може да му помогнат на семејството Таневски
Во пожарот што ја пеплоса куќата на семејството Таневски, целосно изгоре се што имаа.

сабота, 21 октомври 2017 во 16:52
img

Крвава рација, настрада и засилувањето - убиени 52 полицајци во Каиро
Најмалку 52 египетски полицајци и регрути се убиени, а уште шестмина се ранети во пукотницата која настанала во текот на рацијата на засолништето на исламистите.

сабота, 21 октомври 2017 во 16:43
img

Трамп пред одлука: Дали ќе се обелоденат документите за убиството на Кенеди
Американскиот претседател Доналд Трамп објави денеска на твитер дека неговата администрација ќе декласифицира дел од доверливите досиеја за атентатот на поранешниот американски претседател Џон Кенеди, пренесуваат дел од американските медиуми.

сабота, 21 октомври 2017 во 16:36
img

Суров удар врз “Исламска држава”
Силите на сирискиот режим денеска ја истераа терористичката организација Исламска држава од стратешки град во сириската провинција Хомс, пренесе Франс прес, повикувајќи се на сириската агенција Сана.

сабота, 21 октомври 2017 во 15:56
img

Спасовски: Очекувам Грујевски и Бошкоски да бидат вратени во Македонија
Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска изјави оти очекува поранешниот началник на Петтата управа во МВР, Горан Грујевски и вработениот во УБК, Никола Бошкоски, по кои македонските власти имаат распишано меѓународни потерници, да бидат вратени во Македонија, но исто така да бидат откриени и лицата што им помогнале да побегнат.

сабота, 21 октомври 2017 во 15:39
img

Во Бразил уапсени 108 педофили - полицајци, сопственици на фудбалски школи
Бразилската полиција уапсила 108 лица во најголемата полициска акција против педофили во историјата на Латинска Америка.

сабота, 21 октомври 2017 во 15:24
img

Албанија: Екс министер за полиција осомничен за шверц со дрога
Албанија ја тресе најсериозната политичка криза во последните години, по обвинението подигнато за поранешниот министер за полиција, Саимир Тахири, за учество во трговија со дрога.

сабота, 21 октомври 2017 во 15:12
img

Николовски: Системски мерки за помош на пчеларите
За еден ден исплативме над два милиони евра на име субвенции на пчеларите во Македонија.

сабота, 21 октомври 2017 во 15:07
img

Македонија да работи на промоција на туристичките брендови
Македонија да работи на промоција на туристички брендови, беше речено на меѓународната конференција за брендирање на мали туристички дестинации и гастрономски настани.

1  2  3  4  5  6  7

КАТЕГОРИИ НА ВЕСТИ

КАНАЛ 5 Мобилна Верзија

Добредојдовте на веб страната на Канал 5 Телевизија, оптимизирана за приказ на мобилните уреди или Вашите таблет персонални компјутери.

КОНТАКТ ИНФОРМАЦИИ

Контактирајте не и дознајте ги информациите кои ви се потребни.

СТАНДАРДНА ВЕРЗИЈА