Војниците на САД во шест конвои со по 20 борбени возила пристигнаа во Македонија


Субвенции за овоштарите од почетокот на наредната недела

Заложба за нова динамика и квалитет во соработката меѓу централната и локалната власт

Индустриското производство во јуни поголемо за 4, а во првото полугодие за 1,2 отсто

Расмусен: Путин победува, ЕУ да не му се спротивставува на САД


Јункер ги насмеа присутните на прес конференција (видео)

Египет ќе ги протерува странците со СИДА од земјата

Кадиров: Подготвен сум да одам и да ја штитам џамијата Ал Акса до крајот на животот

Плус-сајз манекенка позираше целосно гола и има силна порака за сите (фото)


Ирина Шејк покажа дека е во неверојатна форма во долна облека

„Hardwell“, „Afrojack“ и „Бијело Дугме“ на годинашниот „Ohrid Calling“

Студентка по физика се спремила за тест

Што и се случи? Славната актерка без грам шминка и со многу пократка коса (фото)


Видео-фото: Лепа Брена на скутер !!

Џеј Ло го прослави 48. роденден со момчето, во фустан како да полни 20 (фото)

Американската актерка шокираше со својот изглед на црвениот тепих (фото)

Во затвор бидејќи имал 25 жени и 145 деца (видео)


Ограбил банка, се соблекол гол и расфрлал пари по улица (видео)

Повторно спасени слонови

Иранска конзервативна ТВ водителка фотографирана како без хиџаб пие пиво (фото)

МОБ ќе ја отвори сезоната 2017/2018 на 27 септември


Романот „Кукла од марципан“ од Мухарем Баздуљ објавен на македонски јазик

Изложба „Скулптури на новото време 2017“ во Куманово

Поезија од Јовица Тасевски-Етернијан преведена на бенгалски јазик

Хрватска - Унгарија во финалето на СП во ватерполо

Репрезентациите на Хрватска и домаќинот Унгарија ќе се борат за златниот медал на Светското првенство во ватерполо кое се оржува во Будимпешта.

Промотивно видео на ФФМ за „Турнеја на трите трофеи на УЕФА“

Во пресрет на најголемиот спортски настан во историјата на Македонија, финалето на Европскиот Супер Куп меѓу Реал Мадрид и Манчестер Јунајтед, фудбалските фанови во Македонија ќе имаат прилика да се сликаат со највредните фудбалски пехари - Лига на Шампионите, Европска лига и Супер Куп.

Комплетирани полуфиналните двојки СП за ракометари до 21 година

Познати се репрезентациите кои ќе се борат за медалите на Светското ракометно првенство за играчи до 21 година што се одржува во Алжир.

Ксавиер Темс повеќе не е кошаркар на МЗТ Скопје Аеродром

Американецот Ксавиер Темс повеќе не е кошаркар на МЗТ Скопје Аеродром, откако денеска беше потпишан спогодбен раскин на договорот.

Анастасија Богдановски го освои 33.место на 100 слободно на СП во пливање

Македонската пливачка Анастасија Богдановски денеска настапи во квалификациите на 100 метри слободно на Светското првенство во Будимпешта.

Шкендија најавува добра игра против литванскиот тим Тракаи

Екипата на тетовска Шкендија денеска го игра првиот натпревар од 3.коло од квалификациите од Лига Европа на гости во Литванија против екипата на Тракаи.